Řidič, který se ptá "kolik hodin na 64GB kartě", se obvykle ptá na něco jiného. Byli v situaci, nebo o ní slyšeli, kdy záběry měly význam a záběry zmizely. Karta byla plná, kamera dělala, co jí bylo řečeno, a nejstarší soubory byly přepsány. Takže skutečná otázka vůbec není otázkou kapacity. Jde o otázku, jak dlouho důkazy přežijí, než budou nahrazeny.
Na tuto otázku je odpověď, a ta je spíše aritmetická než názorová. Tento článek zpracovává aritmetiku do konca: co 64GB skutečně přináší poté, co jednotky a souborový systém získají svůj podíl, jak měřit datovou rychlost vlastní kamery místo spoléhání se na brožuru, co to produkuje na jednom až pěti kanálech a kde je okno příliš krátké na to, aby bylo užitečné. Na cestě jsou dvě místa, kde intuice selže, a obě stojí peníze, když kupující udělá chybu.
Jedna hranice platí pro vše níže. Řada palubních kamer Yuaoheng je zdokumentována s kartami 16GB, 32GB a 64GB a čísla zde jsou založena na té největší z nich. Karta větší než je zdokumentované maximum je mimo to, co specifikace podporuje, takže větší karta není cestou k delšímu časovému oknu, dokud ji továrna nepotvrdí pro konkrétní model. Každý výpočet v tomto článku předpokládá, že strop 64GB je skutečný.
Potřebuji jen okno, ne kapacitu
Kamera s smyčkovým záznamem nikdy nedojde místo. Dochází muHistorie. Když je karta plná, nejstarší segment se smaže a nahrávání pokračuje na stejném místě, což znamená, že karta je vždy plná a vždy obsahuje přesně jedno okno z minulosti. Jediné číslo, které je důležité pro důkaz, je délka tohoto časového období, protože je to maximální doba, kterou máte mezi událostí a rozhodnutím někoho ji hledat.
Toto přeformulování mění, co kupujete. Kupující, který uvažuje o kapacitě, porovnává 32GB s 64GB a vybere větší kartu. Kupující, který přemýšlí ve Windows, se ptá, kolik hodin potřebuje, a pak se pozpátku snaží najít nastavení, které to vyvolá. V mnoha případech je upřímná odpověď, že žádná konfigurace karty na jedné kameře neposkytne potřebné okno, a řešení spočívá v počtu kanálů, rozlišení nebo způsobu exportu záběrů, vůbec ne na kartě.
Okno je také kratší, než si většina lidí myslí, a důvod stojí za to jasně říct před stoly: tvrdý strop kapacity v kombinaci s více než jedním kanálem stlačuje okno mnohem rychleji, než kupující očekávají. Čtyřkanálový systém na 64GB kartě není osmihodinový systém s rezervou. Často je to systém na tři až pět hodin a do doby, než řidič skončí odpolední směnu, přepíše dnešní ranní dojíždění.
Co opravdu obsahuje 64GB
64GB karta vám nedá 64 gigabajtů videa. Před prvním snímkem dojde ke třem odpočtem a vynechání kterékoli z nich je důvodem, proč dva lidé mohou vypočítat stejnou kartu a neshodnout se o deset procent.
První dedukce: karta se prodává v desetinné části, počítač počítá v binárním kódu.Kapacita paměťové karty odpovídá definici SI, kde 64GB znamená 64 000 000 000 bajtů. Operační systémy a vlastní displej fotoaparátu obvykle uvádějí binární jednotky, kde jeden gigabajt je 1 073 741 824 bajtů. Dělením jednoho druhým je 59,6GB, proto se karta "64GB" zobrazuje na obrazovce přibližně jako 59,6GB. Nic nechybí. Tyto dvě postavy prostě počítají různé věci.
Druhá dedukce: souborový systém bere řez.Struktury adresářů, alokační tabulky a velikost clusteru používaná formátem karty zabírají místo, které nikdy nepojme video. Přesná částka závisí na formátování karty, ale průměrné je procento nebo dvě u karty obsahující několik tisíc malých souborů.
Třetí závěr: chráněné soubory přestávají být volným místem.Tento případ je pokryt později, protože se časem rozrůstá a je to odpočet, který je nejčastěji ignorován.
Každé číslo v zbytku tohoto článku používá59.0 GiBjako pracovní kapacita, což je hodnota 59,6 s jedním procentem odebráným pro souborový systém. To je záměrně konzervativní volba. Být špatný v tomto směru zabere pár minut okna; Špatné optimismové směrování stojí záběry.
Vzorec a jak měřit vstup
Důležité jsou jen tři veličiny: použitelná kapacita, celková datová rychlost a nic jiného. Snímková frekvence, rozlišení, kodek a složitost scény se všechny dostanou k odpovědi přes druhý dotaz, proto je třeba druhý měřit, nikoli předpokládat.
OKNO POKRYTÍ
hodiny = (použitelný GiB × 8 × 1 073 741 824) ÷ (celkový počet Mbps × 1 000 000) ÷ 3 600
Konverzní konstanty vypadají složitě, ale každá z nich odvádí skutečnou práci: osm bitů na bajt, binární gigabajt, milion bitů na megabit a třicet šest set sekund na hodinu. Celkové Mbps znamená součet všech kanálů nahrávajících v daném okamžiku, ne hodnotu pro jednu kameru. To je termín, který kupující špatně chápou, a sekce 05 se zabývá důvodem.
K měření vstupu nepotřebujete specifikační list. Potřebujete jeden zaznamenaný soubor, jeho délku a velikost. Otevřete vlastnosti souboru, poznamenejte délku v sekundách a velikost v megabajtech, pak rozdělte:
MĚŘENÁ DATOVÁ RYCHLOST
Mbps ≈ (velikost souboru v MB × 8,39) ÷ (doba v sekundách)
Konstanta 8,39 je osm bitů vynásobených 1 048 576 bajty na megabajt a děleno jedním milionem, což skládá celou jednotkovou konverzi do jednoho čísla. Soubor o velikosti 250MB, který pokryje tři minuty, je 11,7 Mbps. Soubor o velikosti 100MB pokrývající jednu minutu odpovídá rychlosti 14,0 Mbps. Obě tyto hodnoty nejsou pro 1080p hlavní kanál nijak výjimečné a už jsou od sebe natolik daleko, že se mezi nimi liší rozsah pokrytí o dvacet procent.
Měřte více než jeden soubor.Spotřebitelské kamery běžně používají proměnný datový tok, což přiděluje více dat rušným scénám a méně zaparkovanému autu u prázdné zdi. Vezměte tři soubory z různých částí disku, zprůměrujte je a použijte ten nejvyšší, když chcete okno pro nejhorší případ. Jeden tichý klip kartu ještě více zvýrazní.
Toto měření také řeší spory s dodavateli. Místo dotazu na datový tok a získání marketingového rozmezí můžete uvést číslo, které jste změřili na vzorku, a zeptat se, zda odpovídá tomu, co produkční verze udělá. To je mnohem užitečnější rozhovor a patří do specifikace, ne do poznámky pod čarou.
Kolik hodin na 64GB kartu
Tabulka níže aplikuje vzorec napříč datovými rychlostmi, které tato třída kamer skutečně produkuje, přičemž předpokládá se, že každý kanál běží stejnou rychlostí, takže efekt přidávání kanálů je viditelný sám o sobě. Přečtěte si sloupek, abyste zjistili, kolik stojí jeden megabit navíc na kanál. Přečtěte si přes řádek, abyste zjistili, kolik stojí další fotoaparát.
| NA KAŽDÝ KANÁL | 1 CH | 2 CH | 3 CH | 4 CH | 5 CH |
|---|---|---|---|---|---|
| 4 Mbps | 35,2 h | 17,6 h | 11,7 h | 8,8 h | 7,0 h |
| 6 Mbps | 23,5 h | 11,7 h | 7,8 h | 5,9 h | 4,7 h |
| 8 Mbps | 17,6 h | 8,8 h | 5,9 h | 4,4 h | 3,5 h |
| 10 Mbps | 14,1 h | 7,0 h | 4,7 h | 3,5 h | 2,8 h |
| 12 Mbps | 11,7 h | 5,9 h | 3,9 h | 2,9 h | 2,3 h |
| 16 Mbps | 8,8 h | 4,4 h | 2,9 h | 2,2 h | 1,8 h |
| 20 Mbps | 7,0 h | 3,5 h | 2,3 h | 1,8 h | 1,4 h |
| 25 Mbps | 5,6 h | 2,8 h | 1,9 h | 1,4 h | 1.1 h |
| 40 Mbps | 3,5 h | 1,8 h | 1,2 h | 0,9 h | 0,7 h |
| 60 Mbps | 2,3 h | 1,2 h | 0,8 h | 0,6 h | 0,5 h |
Pokrytí v hodinách na 59,0 GiB použitelné, každý kanál na stejné datové rychlosti. Pokud se kanály liší, sečtěte skutečné rychlosti a přečtěte součet vůči jednokanálovému sloupci.
Dvě řady nesou většinu praktické hmotnosti. Při rychlosti 8 Mbps na kanál tříkanálový systém vydrží 5,9 hodiny a čtyřkanálový systém 4,4 hodiny. Řidič pracující desetihodinovou směnu se čtyřkanálovým systémem ztratí začátek směny dříve, než směna skončí. To není chyba karty a žádné nastavení na kameře to nevyřeší, zatímco kapacita zůstává stejná.
Stejná tabulka je užitečnější číst zpětně. Pokud flotila nejprve specifikuje požadavek na uchování a považuje kartu za něco, co ji musí splnit, otázkou je, jakou datovou rychlost požadavek umožňuje:
| POŽADOVANÉ OKNO | 1 CH | 2 CH | 3 CH | 4 CH | 5 CH |
|---|---|---|---|---|---|
| 8 hodin | 17.6 | 8.8 | 5.9 | 4.4 | 3.5 |
| 12 hodin | 11.7 | 5.9 | 3.9 | 2.9 | 2.3 |
| 24 hodin | 5.9 | 2.9 | 2.0 | 1.5 | 1.2 |
| 48 hodin | 2.9 | 1.5 | 1.0 | 0.7 | 0.6 |
Maximální datová rychlost povolená v Mbps na kanál udrží okno na 59,0 GiB.
Spodní řada je ta, která ukončuje diskuse. 48hodinové okno na tříkanálovém systému umožňuje 1,0 Mbps na kanál. Žádná autokamera, kterou stojí za to namontovat, neposkytuje použitelné rozlišení 1080p při 1 Mbps, takže 48hodinové okno na jednu kartu není problém s laděním. Je to designové rozhodnutí o tom, kam záběry jdou po opuštění karty, a sekce 10 se zabývá tím, jaké tyto možnosti vlastně jsou.
Počet kanálů není totéž co datová rychlost
Tady je první místo, kde intuice selhává. Kupující předpokládají, že čtyři kanály stojí přibližně dvojnásobek toho, co dva kanály, a předpokládají, že dva čtyřkanálové produkty se stejným počtem kanálů stojí stejný úložiště. Ani jedno neplatí, protože datová rychlost je nastavena rozlišením, ve kterém každý kanál zaznamenává, a vícekanálové produkty rozkládají rozlišení velmi nerovnoměrně mezi svými vstupy.
V rozsahu Yuaoheng je to přímo viditelné v dokumentovaných rozlišovacích řetězcích. S29S nahrává 1080P na předním kanálu a 480P na každém z ostatních tří. S23Q zaznamenává 2K na přední straně a 1080P na každé z ostatních tří. Oba jsou čtyřkanálové systémy se stejným stropem 64GB a druhý produkuje několikanásobně více dat než první, protože tři jeho kanály odvádějí mnohem více práce.
| MODEL | ZDOKUMENTOVANÉ KANÁLY | ÚHLY OBJEKTIVU | PODPORA KARET |
|---|---|---|---|
| S29S | 1080P + 480P × 3 | 130° / 95° / 60° | 16 / 32 / 64GB |
| S23Q | 2K + 1080P × 3 | 110° / 80° / 60° | 16 / 32 / 64GB |
| S2Q | 2K + 720P × 2 | 110° / 80° / 60° | 16 / 32 / 64GB |
| D3-1 | 4K + 2K | 150° / 110° | 16 / 32 / 64GB |
Rozlišení kanálu a úhly objektivů, jak je popsáno v produktových specifikacích Yuaoheng. Podpora karet je uvedena podle stejné dokumentace pro celou řadu palubních kamer.
Praktickým důsledkem je, že samotný počet kanálů vám o okně nic neříká. Pětikanálová jednotka, jejíž další kanály běží v rozlišení 480P, může produkovat méně dat než dvoukanálová jednotka s 4K přední kamerou. Kupující, kteří porovnávají počet kanálů, porovnávají špatné číslo, a chyba není na jejich straně: brožury uvádějí počty kanálů výrazně a datové rychlosti téměř nikdy.
To je také důvod, proč nelze otázku ohledně karet zodpovědět pro celou produktovou rodinu. Musí být zodpovězeno podle modelu, z rozlišovacího řetězce ve specifikaci daného modelu, a poté ověřeno měřeným souborem. Konfigurační výměna mezi pokrytím a udržením je rozebrána v našem srovnáníKonfigurace s dvěma a třemi kanály, kde stejná aritmetika probíhá opačným směrem.
Okno pro udržení proti době na odhalení
Okno je užitečné jen tehdy, pokud je delší než zpoždění mezi událostí a žádostí někoho o záznam. Toto zpoždění není technické číslo a neobjevuje se v žádné specifikaci, ale rozhoduje, zda systém funguje. Některé realistické případy:
- Stejný den, stejný řidič.Těsný průchod u volantu a večer ho přezkoumal. Zpoždění je několik hodin, takže téměř jakákoli konfigurace to pokryje.
- Druhý den ráno, na úřad flotily.Následující den byla zavolána stížnost a byla spojena s vozidlem. Zpoždění 12 až 24 hodin, což už překračuje čtyřkanálové okno při 8 Mbps.
- Poté, co přijde dopis.Pojistná událost, parkovací oznámení nebo právní dopis obdržený o několik dní později. Zpoždění od jednoho do čtyř týdnů, což žádná jedna 64GB karta nikdy nepokryje.
- Poté, co se vozidlo vrátí z dlouhé trasy.Vícedenní jízda, při které si řidič všimne poškození až na konci. Zpoždění rovné délce cesty a začátek cesty už je pryč.
Obě časové osy mají stejnou žádost o přezkum, 24 hodin po události. Čtyřkanálový systém už tento segment dvakrát nahradil. Jednokanálový systém si ho ponechal. Na kartě nebylo nic jiného; pouze množství dat zapsaných do něj za hodinu.
Rozumné je zapsat si zpoždění objevování jako požadavek před výběrem hardwaru. Kupující flotil, kteří to dělají, obvykle zjistí, že potřebují údaj o zadržení uvedený v dnech, a jakmile je uveden v dnech, aritmetika buď projde, nebo okamžitě selže. Správně funguje tento požadavek jako vstup do nákupu; Předání instalace instalatérovi po instalaci je způsob, jak flotily končí se čtyřmi kamerami, které nahrávají během pětihodinového okna.
Proč dvě identické karty dávají různé odpovědi
Dva lidé se stejným fotoaparátem a stejnou značkou karty mohou měřit různá okna a oba mohou mít pravdu. Šest proměnných ovlivňuje číslo a v produktové literatuře jsou obvykle zmiňovány pouze první dvě:
| PROMĚNNÁ | VLIV NA OKNO | CO DĚLAT |
|---|---|---|
| Nastavení datového toku | Největší jednotlivý faktor | Změřte to; Považujte nastavení menu za ovládací prvky |
| Složitost scény | Může se posunout o 20–40 % | Proměnný datový tok poskytuje více dat do rušných scén |
| Snímková frekvence | Obecně proporcionální | 30 až 60 fps zhruba zdvojnásobí počet souborů |
| Kodek | Velké, generace závislé | Potvrďte, který enkodér model používá |
| Parkovací režim | Může spotřebovat většinu karty | Zkontrolujte, zda zaznamenává časosběr nebo plnou rychlost |
| Zamčené soubory | Roste v průběhu času | Projděte je a prověřte podle plánu |
Směr a hrubá velikost každého efektu. Přesná čísla se liší podle modelu, verze firmwaru a nastavení.
Parkovací režim si zaslouží vlastní varování. Kamera v parkovacím režimu může nepřetržitě nahrávat na spouštěč pohybu a během víkendu zaparkovaného na ulici může zapsat více dat než za týden jízdy. Okno měřené během dojíždění není to, které platí v pondělí ráno. Pokud je parkovací režim součástí specifikace, výpočet udržení musí být proveden dvakrát v rámci dvou různých pracovních cyklů a kratší odpověď je ta, která je důležitá.
Řádek kodeku stojí za jednu větu navíc, protože právě zde se generace produktů oddělují. Dva modely označené stejně v rozlišení 1080p se mohou výrazně lišit velikostí souboru čistě kvůli enkodéru za nimi. Tento rozdíl se týká výhradně okna pro zadržení a žádná kapacita karty ho po výběru produktu neobnoví.
Kolik vás tiché nahrávání smyčky stojí
Záznam do smyček je dokumentován jako funkce u každého modelu v řadě, dvěma slovy, na jednom řádku. Co tato dvě slova skrývají, je soubor chování, které rozhoduje, zda záběry stále existují, když jsou potřeba.
Segmentace.Video je zapisováno v klipech s pevnou délkou, nikoli v jednom souvislém souboru, obvykle po několika minutách. Délka segmentace určuje granularitu mazání: když se karta naplní, celé segmenty jsou odstraněny. Dlouhá délka segmentu znamená méně souborů k správě a zároveň to znamená, že hranice okna je hrubší a starší záběry, než je nutné, mohou být odstraněny kvůli uvolněnému prostoru. Zeptejte se, jaká je délka segmentu pro konkrétní model, místo abyste předpokládali hodnotu.
Uzamčení událostí.G-senzor, zdokumentovaný na celém dosahu, uzamkne zásobník spojený s nárazem, aby nebyl přepisován. To je správné chování. Je to také jediný mechanismus, který trvale spotřebovává kapacitu: zamčený soubor se smyčky neúčastní, takže každá událost snižuje prostor dostupný pro běžné nahrávání. Na kartě, která už drží jen pět hodin, může pár zamčených souborů z náročného týdne řízení okno ještě zkrátit a efekt je neviditelný, dokud někdo nezačne hledat záznam, který už tam není.
Interakce mezi nimi.Jak uzamčené soubory interagují se smyčkou, záleží a implementace se liší. Některé kamery uchovávají soubory do ručního smazání a zastaví smyčku, jakmile je část karty chráněna. Jiní uchovávají maximální chráněný podíl a recyklují nejstarší zamčený soubor. To nejsou stejné chování pod stresem a flotila běžící rok bez úklidu zjistí, které má. Potvrďte chování a pak nastavte kontrolu spisu do plánu.
Levný zvyk, který se sám vyplatí:Měsíčně kontrolujte a čistěte uzamčené soubory a exportujte vše, co by mohlo být relevantní pro probíhající spor, než vše vyčistíte. Deset minut měsíčně chrání časové okno, které je zbytek tohoto článku o výpočtech.
Způsob, jakým jsou záběry získány a chráněny po opuštění karty, je druhou polovinou tohoto problému a je to řešeno v kontextu flotily v našem příručce kVícekanálová specifikace pro flotily.
Výdrž karet: Číslo, které nikdo nepočítá
Karta do auta není jako karta v telefonu. Je zapsán tak, aby byl nepřetržitě po celou dobu jízdy, a po zavření okna se přepsal v plném rozsahu. Celkový objem zápisu za rok je snadno vypočítatelný a zřídka se počítá, takže zde je pro jeden kanál při 8 Mbps:
| JÍZDA ZA DEN | NAPSANÉ ZA DEN | NAPSANÉ ROČNĚ | KOMPLETNÍ PŘEPISY KARET |
|---|---|---|---|
| 1 hodina | 3,6 GB | 1.3 TB | 21 / rok |
| 2 hodiny | 7,2 GB | 2,6 TB | 41 / rok |
| 4 hodiny | 14,4 GB | 5,3 TB | 82 / rok |
| 8 hodin | 28,8 GB | 10,5 TB | 164 / rok |
Jeden kanál při 8 Mbps. Přidejte kanály nebo zvýšíte datovou rychlost a objem zápisu se zvýší v úměru.
Dva a půl terabajtu ročně pro skromné dojíždění a více než deset terabajtů pro funkční vozidlo. Běžné karty nejsou stavěny pro tento cyklus práce; Karty s hodnocením výdrže ano, a rozdíl je spíše specifikací karty než preferencí značky. Karta, která selže v servisu, neselže s grácií. Obvykle produkuje poškozené segmenty nebo kameru, která přestane nahrávat bez varování, což je nejhorší možný způsob selhání u důkazního zařízení.
Protiintuitivní důsledek:Větší karta není automaticky bezpečnější.Pokud jedna karta obsahuje jedinou kopii osmi hodin jízdy a ta selže, všech osm hodin je pryč. Dvě menší karty střídané podle plánu drží méně v daný okamžik, ale přežijí jeden neúspěch. U vozidla, kde záleží na záběrech, je rotace plus plánovaný export pokaždé lepší než větší karta a navíc to nic nestojí.
Jak prodloužit okno bez větší karty
Jakmile je strop kapacity pevně stanoven, zůstává šest pák. Jsou uvedeny podle toho, kolik se vrátí za to, kolik stojí za to, a první tři jsou zdarma.
Snižte zadní a kabinové kanály před přední
Hodnota důkazů není rovnoměrně rozložena mezi kanály. Přední kanál nese značky, signály a silnici před nimi; kanál kabiny často stačí jen zjistit, kdo byl přítomen. Snížení třech sekundárních kanálů z 1080P na 480P může snížit celková data o více než polovinu a zároveň zůstat důležitý kanál nedotčený.
Nastavení bitrate zvolte záměrně
Kde menu nabízí kvalitní nastavení, je to nejsilnější ovládání okna. Zdvojnásobení datové rychlosti sníží okno na polovinu a vizuální návrat nad určitou hranicí je na malé obrazovce minimální. Nastavte ho, pak změřte výsledek místo důvěřování štítku: je to změřený soubor, který definuje okno.
Mějte uzamčené soubory podle plánu
Měsíční vymazávání chráněných klipů stojí minuty a vrací kapacitu, která by jinak byla trvale nedostupná. Nejprve exportujte, pak vyčistite a zaznamenejte, co bylo exportováno, aby se událost mohla později najít.
Exportujte v rytmu vázaném na okno, ne na incidenty
Pro flotilu je týdenní exportní harmonogram na pětihodinové okno jedinou konfigurací, která spolehlivě přežije doručení pošty. Interval exportu musí být kratší než okno, jinak je cvičení dekorativní.
Otočte dvě karty místo jedné
Výměna karty v pevně stanoveném intervalu umístí kopii do kanceláře, zatímco vozidlo pokračuje v nahrávání. Zároveň se tím snižuje zápisová zátěž na každé kartě, což prodlužuje životnost v poměru.
Snížit počet kanálů tam, kde je pokrytí zdvojené
Poslední možnost, a někdy ta správná. Dobře umístěný tříkanálový systém s dlouhým oknem může flotile lépe sloužit než pětikanálový systém, který zapomíná na včerejšek. Kanály, které nikdo nikdy nerecenzuje, přidávají na hardwaru, době instalace a udržení bez přidaných důkazů.
Co se na tomto seznamu neobjevuje, je nákup větší karty, protože zdokumentovaný strop v této řadě je 64GB a překročení tohoto limitu vyžaduje potvrzení z výroby, nikoli rozhodnutí o nákupu. Pokud nasazení skutečně vyžaduje vícedenní časové okno, musí být tento požadavek splněn mimo kartu, a je lepší to zjistit během specifikace než až po instalaci.
Co si ověřit, než specifikujete kartu
Vše výše uvedené se mění v šest otázek, které stojí za to položit každému dodavateli písemně před objednávkou. Každý z nich má obhajitelnou odpověď; Dodavatel, který ji nemůže nabídnout, netestoval svůj vlastní produkt na nastavení, která prodává.
01 Jakou datovou rychlost model generuje při každém rozlišení a snímkové frekvenci, měřené z reálného souboru místo uvádění jako rozsah?
02 Jaká je maximální kapacita karty podporovaná modelem a co se děje s kartou nad ní?
03 Jaká je délka segmentu a jak kamera rozhoduje, co přepsat, když se karta naplní?
04 Počítají se do smyčky zamčené soubory událostí a existuje maximální chráněné sdílení?
05 Co vlastně režim parkování zapisuje — kontinuální, spouštěný pohybem nebo časosběrný — a jakým tempem?
06 Který kodek se používá a přijímá model karty s hodnotící výdrží pro nepřetržité zápisy?
Kupující, který dokáže odpovědět na všech šest pro daný model, má časové okno pro zadržení bez potřeby kalkulačky a může porovnat dva produkty podle čísla, které je důležité, nikoli podle počtu kanálů. Toto srovnání patří vedle komerční stránky nákupu, která je rozebrána vJak se počítá nabídka na palubní kameru, protože konfigurace skladování je jednou z položek, které mění jednotkovou cenu.
Ještě poslední bod kalibrace. Volby rozlišení pro kvalitu obrazu mají dopady na uložení, které je snadné přehlédnout, a náš článek ojestli vůbec potřebujete 4K palubní kameruPosuzuje ten obchod z pohledu obrázků. Společně dávají kupujícímu obhajitelnou pozici v obou částech stejného rozhodnutí.
Otázky, které si kupující kladou
Kolik hodin vydrží karta s 64GB kapacitou v palubní kameře?
Záleží téměř výhradně na datové rychlosti a počtu kanálů, ne na kartě. Při rychlosti 8 Mbps na kanál pojme 59,0 GiB využitelného prostoru 17,6 hodin na jednom kanálu, 8,8 hodiny na dvou, 5,9 hodin na třech a 4,4 na čtyřech. Měřené datové rychlosti se mezi jinak podobnými fotoaparáty velmi liší, takže jediná spolehlivá hodnota je ta, kterou změříte ze souboru, který kamera vytvořila.
Proč moje 64GB karta ukazuje jen asi 59GB?
Karty se prodávají v desetinných jednotkách, kde 64GB znamená 64 000 000 000 bajtů. Operační systémy a kamery obvykle zobrazují binární jednotky, kde jeden gigabajt je 1 073 741 824 bajtů. Stejný počet bajtů je popsán dvěma různými způsoby a rozdíl je asi sedm procent. Dalších jedno až dvě procenta připadá souborovému systému.
Dá mi karta s 128GB dvojnásobným oknem?
Pouze pokud to model podporuje. Řada palubních kamer Yuaoheng je dokumentována s možnostmi karet 16GB, 32GB a 64GB, a karta nad zdokumentovaným maximem je mimo to, co specifikace podporuje. Potvrďte si podporovanou kapacitu pro konkrétní model u továrny, než začnete plánovat větší kartu, protože limity firmwaru a souborového systému se liší mezi platformami.
Je vyšší rozlišení vždy horší pro úložiště?
Vyšší rozlišení při stejném kodeku a snímkové frekvenci obvykle produkuje více dat, ale dominantním faktorem je nastavení datového toku a to, co může enkodér vynaložit. Model se čtyřmi kanály nahrávající 1080P plus tři 480P kanály zvládne méně než dvoukanálový model s 4K přední kamerou. Porovnejte celkovou datovou rychlost, ne štítky rozlišení.
Mohu prostě smazat staré soubory, abych udělal místo?
Můžete, a smyčkové nahrávání to už dělá automaticky. Ruční smazání na okně nic nemění, pokud nezměníte i to, co se píše. Páka je datová rychlost, konfigurace kanálu nebo jak často se záběry exportují — ne samotné mazání.
Jaký typ karty by měl dát do palubní kamery?
Je určený pro nepřetržité psaní, nikoli pro občasné fotografování. Při rychlosti 8 Mbps a dvou hodinách jízdy denně karta absorbuje přibližně 2,6 terabajtu zápisů ročně a je přepisována v plném rozsahu asi čtyřicetkrát. Hodnocení výdrže je specifikace, která se vztahuje k této zátěži; běžné kapacitní hodnocení ne.
Vytvořte si vlastní okno pro udržení zaměstnanců
Řekněte nám kanály, rozlišení, při kterém každý nahrává, a jak dlouho musí záběry vydržet. Vrátíme se s datovou rychlostí, kterou konfigurace generuje, oknem, které poskytuje na 64GB kartě, a co by se muselo změnit, pokud by se tyto dvě možnosti nepropojily.
Proberte své požadavky na skladování